Kremne rezine

lipec  

član od: 10.2.2004

sporočila: 4

tema odprta - 10. feb 2004 22:36 | ogledi: 4.008 | odgovori: 8

Imela bi samo eno vprašanje. Pri nas imamo vsi zelo radi kremne rezine (kremšnite). Poskusila sem jih narediti že tudi sama, vendar ne vem, kaj delam narobe, da krema nikoli ni tako čvrsta kot pri kupljenih. Vedno se držim navodil v receptu, pa nič ne pomaga. A ima kdo kakšen nasvet? Hvala za odgovore in lep pozdrav!

alenka lipec

ireny  

član od: 4.1.2003

sporočila: 17

10. feb 2004 23:51

Živjo! Jaz jih delam po tem receptu in mi vedno uspejo: 1.) 1 paket (2 kosa) listnatega testa spečem (vsakega posebej), na dnu obrnjenega pladnja,v katerem potem naredim kremne rezine 2.) 6 rumenjakov + 20 dag sladkorja dolgo mešam,da naraste in je fino penasto,dodam 5 zvrhanih žlic gladke moke in 4 zvrhane žlice gustina (moko in gustin najprej med sabo dobro zmešam). V nastalo maso vmešam še sneg iz 6 beljakov. 3.) V visoko posodo dam kuhat 1,5 l mleka+ 3 vanili sladkorje in ko zavre, med mešanjem dodajam prej narejeno maso. Kuham (in pri tem še vedno ful mešam) še 3-4 minute,potem pa takoj nalijem na testo (že pečeno ) v visokem pekaču. 4.) Pustim,da se ohladi,namažem s stepeno smetano,pokrijem še z drugo polovico testa in posujem s sladkorjem. Poskusite,vam ne bo žal. Lp,Ireny

Barbek  

član od: 26.2.2004

sporočila: 61

1. mar 2004 11:03

Jaz sem imela isti problem. Potem sem pa kar v vročo kremo dala nekaj namočene želatine - in se je obneslo. Zdelo se mi je bolje, kot da bo krema preveč mokasta.

631141  

član od: 14.11.2003

sporočila: 612

1. mar 2004 11:19

Jaz pa za kremo skuham kar dva vanilijeva pudinga z malo manj mleka in so kremšnite super, vedno jih zmanjka. Lep pozdrav, Klavdija

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8709

1. mar 2004 11:58

Jaz tudi dam namesto gustina vanili puding. V mojem receptu se dajo beljaki na koncu, ko je zmes kuhana. Moram pa priznati, da malce težje zmešam, kot da ostanejo koščki beljaka celi. Kaj se nič ne zgodi z snegom, če ga daš takoj v maso? P.S. Ko nimam lisnatega testa, naredim kar tenko plast biskvita (kot za rolado) in na ohlajeno zlijem maso za kremšnite, nato sladko smetano. V majhen cedilček dam kakao ali čokolado v prahu in s tem dobro posujem po smetani.

ribica  

član od: 31.10.2002

sporočila: 525

1. mar 2004 12:09

Jaz dodam beljake na koncu, ko je jajcna masa (rumenjaki, sladkor, moka in vanilin sladkor) kuhana. Beljake pa stepem kar v multipraktiku, Ko so lepo trdi, po zlicah dodajam se vroco jajcno maso. Krema postane zelo kompaktna in tudi beljaki so lepo vmesani. ribica

Dragička  

član od: 9.12.2003

sporočila: 8709

1. mar 2004 12:18

Hvala, vidim, da daješ po žlicah. Jaz pa usujem ves sneg in, valjda, potem se matram, da lepo umešam. Zanimo, kakšne malenkosti lahko olajšajo stvar. Pozdravček

zima  

član od: 16.1.2004

sporočila: 574

1. mar 2004 15:21

Zdravo! Vem, da je že polno receptov objavljenih o izdelavi kremnih rezin, pa vseeno- jaz v kremo dodam raztopljeno želatino in na koncu v ohlajeno namesto beljakov vedno zamešam stepeno smetano. Rezine potem niso preveč "maslene", ne preveč mokaste in so ravno prav rahle. So pa kalorije, kar pa je že spet druga pesem. LP ZIMA

Mica maca  

član od: 29.7.2002

sporočila: 73

1. mar 2004 20:59

Živjo še z moje strani. Nisem ravno kuharica z neverjetno veliko izkušnjami in ponavadi delam le zelo sigurne recepte. Sem pa preiskusila recept s kulinarične slovenije in moram priznat, da je to tisti pravi recept!!! Lahko ga preveriš na spodnji povezavi...: http://www.kulinarika.net/baze/recept.asp?prikazi=RS%A9 s tem receptom se ti skoraj ne more ponesrečiti!!! MNJAM!!! Lp, Mica maca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti